en  
       

Strony

     
 

Aktualności

  • 2017-05-13

Podkarpackie zagości w Krakowie

Szereg samorządów, instytucji i firm prywatnych przygotowywało to niezwykłe wydarzenie: w dniach 12-13 maja br. (piątek-sobota) odbędzie się Prezentacja Podkarpackiego w Galerii Bronowice w Krakowie.
Galeria jest jedną większych oraz nowocześniejszych spośród galerii handlowych w Krakowie, zlokalizowana przy ul. Stawowej, nieopodal Ronda Ofiar Katynia. Prze dwa dni otwiera ona swoje podwoje na wystawców i – to bardzo ważne – handlowców z Podkarpackiego.
Szczególnie polecamy obiekty ze hotelarsko-gastronomiczne Szlaku Kulinarnego Podkarpackie, które będą prezentować swoją ofertą i regionalne specjały: zespół zamkowo-parkowy z Krasiczyna, zespół zamkowo-parkowy z Baranowa Sandomierskiego oraz Siedlisko Janczar z Pstrągowej.  Nie mniej – smakowo - ciekawa będzie propozycja Sklepu Podkarpackie Smaki, sygnowanego przez Stowarzyszenie „Pro Carpathia” z Rzeszowa. Na jego półkach znajdziecie produkty spożywcze wykonane przez małe. rodzinne firmy z województwa podkarpackiego. W sumie 13 firm prezentować będzie swoje –ekologiczne, tradycyjne i regionalne - wyroby. Wśród 35 towarów na półkach znajdziecie m.in. miody spadziowe, biszkopty, unikalną konfiturę z płatków róż w cukrze, soki, warzywno-owocowe, pogryzanki, chipsy jabłkowe, olej z krokosza barwierskiego, herbaty owocowe i ziołowe. Prym będą wiodły wędliny z zakładów mięsnych w Podkarpackiem: ZM „Jasiołka” z Dukli (kiełbasa pradziada, kabanosy z dziczyzną, kiełbasa sucha dukielska, pasztet z dzika i inne) oraz ZM Smak-Górno w Górnie (wyroby w słoikach: kiełbasianka z Górna, kiełbasianka z dzika, filet drobiowy), a także piekarnie: IZA z Rzeszowa (chleb sędziszowski żytni) i ANMAR z Rogóżna (chleb razowy łańcucki na liściu kapusty).
Ciekawym wyzwaniem dla osób szukających żywności opartej o tradycję i jakość będą wyroby z derenia: dwa rodzaje czekolad i dżem. Planowane są degustacje i będzie możliwość zakupu, przychodźcie przez dwa dni – bo warto. ««

Wyszukiwarka

ok

Realizowane projekty 

 

 


 

Fb


realizacja: ideo
"Pro Carpathia" 35-064 Rzeszów, ul. Rynek 16/1 | 017 852-85-26 | od 8:00 do 16:00 |