en  
               
 

Aktualności

  • 2017-09-28

Proziakoburger nagrodzony na Festiwalu Tirpaków

Festiwalu Tirpaków w węgierskiej Nyiregyhaza to od lat znana w tym kraju impreza kulinarna, na której dziesiątki stoisk restauracji i barów oferuje to co w kuchni węgierskiej najlepsze. A jej uczestnicy przy dźwiękach ludowych pieśni konsumują ostry gulasz, langosze czy sült kolbász czyli pieczona kiełbasę. W tym roku na centralny placu tego miasta swoje stoisko miało miasto partnerskie Nyiregyhazy – Rzeszów.

Stowarzyszenie „Pro Carpathia”, we współpracy z samorządem Rzeszowa przygotowało dwa stoiska: informacyjno-turystycznej i… kulinarne. Na tym pierwszy królowały mapy, przewodniki i foldery, a na drugim żur rzeszowski, proziaki podkarpackie i pieczona kiełbasa z Górna.
Zespół gastronomiczny pod szefostwem Marcina Purgacza z Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie, wydał przez dwa dni ok. 800 porcji zupy i ponad 1000 proziaków z masłem czosnkowym lub gzikiem. Ale najwięcej emocji czekało na uczestników wyjazdu w niedzielę, 24 września br. kiedy to przygotowane przez nich danie: proziakoburger został poddany ocenie konkursowej, w której brały licznie udział teamy z Węgier, Ukrainy i Słowacji.

Gdy podano wyniki radości nie było końca – ekipa z Rzeszowa w składzie Marcin Purgacz, Krzysztof Kowalski (ZSzG im. Spytka Ligęzy) oraz Zofia Gałucha i Alicja Krzyśko (Koło Gospodyń Wiejskich nr 2 w Nowej Wsi, gm. Trzebownisko) zajęła 2 miejsce i honorowy puchar wraz z okolicznościowym dyplomem. Dla członków komisji – Węgrów – burger w proziaku z sosem pietruszkowym i smażoną papryką był totalnym zaskoczeniem smakowym. I werdykt był bezapelacyjny.
««

Wyszukiwarka

ok

Realizowane projekty


 


 

Fb


realizacja: ideo
"Pro Carpathia" 35-064 Rzeszów, ul. Rynek 16/1 | 017 852-85-26 | od 8:00 do 16:00 |